
III Festiwal Talentów w Dobrzycy - Ekologia bez granic.
Projekt promuje włączanie osób niepełnosprawnych w życie lokalnej społeczności, ekologię, dbanie o środowisko. Buduje i utrwala ich pozytywny wizerunek. Zgodnie z celem głównym Regulaminu wspiera inicjatywę wielu mieszkańców i środowisk społecznych gminy Będzino, wzmacnia ich więzi, uczy wolontariatu. Uczy wrażliwości i otwartości na osoby o innych potrzebach. Wynika ze zdiagnozowanej przez członków Stowarzyszenia potrzeby – bardzo małej liczby wydarzeń o charakterze kulturalnym, integracyjnych i edukacyjnym dla osób z niepełnosprawnością, mieszkających na terenie powiatu koszalińskiego oraz potrzeby konsekwentnej pracy nad budową pozytywnego wizerunku osoby z niepełnosprawnością w środowisku lokalnym.
Cel główny:
- Wymiana dobrych praktyk ekologicznych i dorobku artystycznego ok. 60 podopiecznych środowiskowych domów pomocy z powiatu koszalińskiego w ramach III Festiwalu Integracyjnego w Dobrzycy.
- Poszerzenie oferty wydarzeń edukacyjnych (ekologicznych) i kulturalnych dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu, narażonych na wykluczenie społeczne.
Cele szczegółowe i informacja o odbiorcach:
- Stworzenie ok. 60 uczestnikom okazji do rozwoju intelektualnego, społecznego (w ramach warsztatów rozwijających talenty i warsztatów utrwalających postawy ekologiczne).
- Stworzenie ok. 60 uczestnikom okazji do publicznej prezentacji talentów w ramach festiwalu.
- Stworzenie ok. 60 uczestnikom okazji do udziału w kampanii społecznej budującej pozytywny wizerunek osoby z niepełnosprawnością i włączającej się w edukację ekologiczną.
- Utrwalenie efektów I i II Festiwalu organ (zostały zainicjowane i rozwijane właśnie w oparciu o mikrogranty), – III festiwal wpisuje się w walor trwałości tych działań.
- Integracja uczestników.
Miejsce: Dom Kultury w Dobrzycy.
Rezultaty:
- Organizacja III festiwalu talentów dla ok. 60 osób z niepełnosprawnością z powiatu koszalińskiego (nie ma drugiego takiego lokalnego wydarzenia!)
- Aktywizacja społeczna ok. 60 uczestników (przygotują pracę/występy na festiwal, wśród nich te o tematyce ekologicznej)
- Kampania społeczna promująca pozytywny wizerunek osób niepełnosprawnych i ich wkład w ochronę środowiska.
- Wiedza o ekologii, ochronie środowiska zdobywa w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy.
Trwałość:
- Kontynuacja III festiwalu zapoczątkowanego przez Stowarzyszenie potwierdza cel trwałej, cyklicznej organizacji festiwalu tak istotnego społecznie (z racji liczby uczestników, ich specyficznych potrzeb, barier, które muszą pokonywać w życiu, trwale i konsekwentnie budującego pozytywny wizerunek osoby z niepełnosprawnością).
- Nowa wiedza, umiejętności i kontakty społ., relacje; pokonanie własnych barier, wzmocnione poczucie własnej wartości uczestników, poprawa wizerunku osoby z niepełnosprawnością.
- Prace i występy uczestników utrwalone w fotorelacjach (fb,media).


